یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
اینجا هستیدSkip Navigation Links > صفحه نخست > مذاکره قطعه سازان و ایران خودرو برای ساخت قطعات دنا
مذاکره قطعه سازان و ایران خودرو برای ساخت قطعات دنا مذاکره قطعه سازان و ایران خودرو برای ساخت قطعات دنا (تعداد بازدید : 8217)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصر خودرو» به نقل از ایکوپرس، محمد علی نجفی منش دبیر انجمن قطعه سازان درحاشیه مراسم رونمایی خودروی دنا با بیان این مطلب گفت: شرکت های قطعه سازی داخلی با اتکا به دانش فنی و استفاده از فن آوری های روز قادرند قطعات خودروی دنا را بسازند.

وی با اشاره به تولید نمونه‌ قطعات خودرو دنا (جدیدترین خودرو ایرانی) توسط قطعه‌سازان ایرانی، گفت: مذاکرات لازم برای تولید قطعات این خودرو بین قطعه‌سازان و ایران خودرو انجام می‌شود.

این مقام مسئول اظهارداشت: جهش قابل توجهی در کیفیت و نیز تنوع بخشی در تولید قطعات خودرو در داخل کشور ایجاد شده است که توانایی روز افزون موجب بی نیازی هر چه بیشتر شرکت  های خودروسازی به خارج شده است.

نجفی منش با اشاره به همکاری بسیار خوب ایران خودرو و شرکت های قطعه ساز اظهار داشت: شرکت های قطعه ساز داخلی با برخورداری از حمایت  شرکت هایی مانند ساپکو در زمینه استفاده از دانش نوین قطعه سازی گام های خود را برای طراحی و تولید قطعات جدید بیشتر از گذشته بر خواهند داشت.

دبیر انجمن قطعه سازان خاطر نشان ساخت:  در حال حاضر برنامه‌هایی برای افزایش نقش قطعه‌سازان داخلی در تولید خودروهای ایرانی وجود دارد و علاوه بر این، نقش قطعه سازان داخلی در تولید برخی خودروها با برند خارجی نیز افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: در تولید خودروهای ایرانی اکثر قطعات، داخلی سازی و برخی از آنها نیز به صورت مشترک با بقیه خودروها تولید خواهد شد.

نجفی‌منش تصریح کرد: بر اساس سند چشم‌انداز باید در کشور خودروهای جدید بر پایه پلت‌فرم داخلی طراحی شود که در این زمینه قطعه‌سازان از نقش مهمی برخوردارند.


تاریخ: ۱۳۹۰/۰۹/۲۲
منبع :
نظرات:


تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به گروه صنعتی معیار می باشد